Kategorie

Nowe produkty

Instrukcja montażu pojazdów akumulatorowych

Kazde samochód na akumulator zawiera instrukcję montażu. Po otrzymaniu samochodziku, motorka, quada czy też traktorka prosimy w pierwszej kolejności zapoznać się z instrukcją dołączoną do przesyłki. Instrukcja jest przykładowa, więc może się zdarzyć, że model autka z instrukcji nie będzie pasował do produktu, który Państwo zakupili, jednak montaż jest identyczny jak w instrukcji. 

Poniżej przedstawiamy filmik instruktażowy pojazdu BMW i8

https://youtu.be/Z4XTKYpJGEY


Zanim dziecko rozpocznie zabawę prosimy o zapoznanie swojej pociechy z obsługą pojazdu i jego budową. Państwa syn lub córka muszą wiedzieć jak poruszać się swoim autkiem, ruszać z miejsca, jak go prowadzić oraz w jaki sposób wcisnąć hamulec, aby zatrzymać pojazd. Wszystkie pojazdy elektryczne dla dzieci jakie posiadamy w naszej ofercie hamują na skutek zdjęcia nogi lub ręki z pedału gazu, a w przypadku pojazdów, które są wyposażone w technologię 2.4 Ghz rodzic po wciśnięciu przycisku STOP na pilocie może również zatrzymać pojazd. Musimy pamiętać, aby zachować  wszystkie zalecane środki ostrożności przy użytkowaniu zabawki. Deszczom i wodzie mówimy zdecydowane: NIE – w takich warunkach atmosferycznych nie możemy bawić się naszym autkiem na akumulator. Dobrze wiemy, że w czasie deszczu dzieci i nie tylko dzieci się nudzą, jednak prosimy o nie użytkowanie pojazdu w czasie deszczu i mokrego śniegu. Nie polecamy również zabawy na żwirze, piasku czy błocie, może to mieć negatywne skutki m.in: dostanie się piasku lub żwirku do silników czy włączników. Nikt przecież nie chce ,aby pojazd uległ uszkodzeniu. 

Zanim zaczniesz zabawę sprawdź czy:
a)koła, b)kierownica, c)fotel, d)drzwi zamocowane zostały w prawidłowy sposób. Jeśli się do tego nie zastosujemy konsekwencjami może być wypadek. Sterowanie za pomocą pilota musi odbywać się z bezpiecznej odległości.

Poniżej przedstawimy kilka dobrych rad użytkowania pojazdów elektrycznych:

1. Nie łącz zacisków zasilania akumulatora.

2. Pojazd przecieraj suchą lub wilgotną szmatką (do mycia nie używaj węża ogrodowego).

3. Pamiętaj, aby przed myciem odłączyć zasilanie.

4. Pojazdy elektryczne należy przechowywać z odłączonym akumulatorem w suchym, czystym  i ciepłym miejscu.

5. W Autkach i quadach z pompowanymi kołami należy stosować nabicie ciśnienia zalecanege na oponie.

    (Opony pompujemy pompką ręczną - nie należy używać kompresora)


AKUMULATOR:

Uwaga każdy pojazd na czas transportu w celach bezpieczeństwa posiada odłączony akumulator.

W większości pojazdów akumulator znajduje się pod siedzeniem - należy zdjąć lub odkręcić siedzenie, ewentualnie pokrywę pod siedzeniem. Jeśli już znaleźliśmy dostęp do akumulatora to należy go podłączyć poprzez złączki lub podłączenie przewodów do  terminali na akumulatorze. (plus, minus) W dalszej części przedstawiamy rysunek jak powinno to wyglądać.
W niektórych pojazdach akumulator montowany jest pod maską - w tym przypadku postępujemy podobnie czyli odkręcamy śrubki, zdejmujemy maskę i podłączamy akumulator albo złączkę  - wszystko zależne jest od modelu.

UWAGA! nie należy przechowywać i używać akumulatora:

 • w upalnej Afryce lub na zimnej Antarktydzie czyli tam gdzie temperatura powietrza jest niższa niż -40 °C lub wyższa niż +50 °C. 
 • w miejscach gdzie promienie słoneczne nagrzewają autko przez bezpośredni kontakt promieni.
 • w miejscach gdzie akumulator będzie narażony na zamoczenie.
 • w miejscach oblodzonych lub o bardzo dużej wilgotności powietrza (nie polecamy Dubaju)
 • w miejscach gdzie występują gazy korozyjne.
 • w miejscach zakurzonych lub zabrudzonych (stara piwnica)
 • w miejscach gdzie akumulator będzie narażony na wstrząsy lub uderzenia
ŁĄCZENIE AKUMULATORÓW

Połączenia szeregowe

Do połączenia szeregowego należy użyć akumulatorów o takiej samej pojemności. Pamiejtajmy, że połączenie szeregowe akumulatorów skutkuje zsumowaniem ich napięć. Przy łączeniu akumulatorów, które nazywa się szeregowym maksymalna wydajność prądowa będzie równa maksymalnej wydajności najsłabszego z nich więc nie ma sensu wykorzystywać dwóch róznych mocy akumulatów.UWAGA:

 • 1. Nie można łączyć akumulatorów o różnej pojemności nominalnej.
 • 2. Nie należy łączyć ze sobą starych i nowych akumulatorów
 • 3. Nie należy łączyć ze sobą akumulatorów różnych producentów
 • 4. Nie należy łączyć ze sobą akumulatorów o różnym stopniu naładowania (każdy z akumulatorów należy najpierw osobno naładować )
 • 5. Akumulatory przez pierwszym użyciem powinny być ładowane przez minimum 12 godzin.Połączenia równoległe

Do połączenia równoległego należy użyć akumulatorów o takim samym napięciu. Łączenie równoległe akumulatorów powoduje zsumowanie ich pojemności. Równoległe łączenie akumulatorów nie wpływa na ich napięcie.Ładowanie, rozładowanie

Ładowanie
1. Napięcie ładowania powinno wynosić:

 • dla akumulatora 2 V: 2,35 – 2.45 V
 • dla akumulatora 6 V: 7.05 - 7.35 V
 • dla akumulatora 12V: 14.1 – 14.7 V2. Prąd ładowania nie powinien być większy niż 25 % pojemności akumulatora.
Rozładowywanie

Nadmierne rozładowanie akumulatora źle wpływa na jego żywotność powoduje między innymi zmniejszenie jego możliwości magazynowania energii oraz ograniczenie pojemności Nadmierne rozładowanie może być również skutkiem pozostawienia rozładowanego akumulatora przez dłuższy czas bez ładowania. Zbyt głęboko rozładowywane akumulatory ulegają częściowej, nieodwracalnej utracie dostępnej pojemności.
UWAGA:

Po rozładowaniu akumulatora, należy go niezwłocznie w pełni naładować (najlepiej zrobić to w ciągu 48 godzin)

Podłączenie przewodów do akumulatora ilustruje poniższy rysunek:

Podlaczenie przewodow do akumulatora

Aby zapewnić większy zasięg pilota przypadku pojazdów z możliwością zdalnego sterowania pod siedzeniem znajduje się jeden przewód będący anteną (najczęściej zakończony jest metalowym oczkiem), ten przewód należy  przykręcić pod  wkręt aby był jak najbardziej rozwinięty. Nie należy tego przewodu podłączać na żadnego źródła zasilania może to spowodować uszkodzenie układu zdalnego sterowania.